piątek, 2 września 2011

TOP 10: dziesięciu bohaterów książkowych, z którymi chcielibyśmy się zaprzyjaźnić

Dzisiaj kolejny ranking, który jest pomysłem genialnej


1. Chris McCandless z "Wszystko za życie" Jona Krakauer'a
 Uwielbiam tę postać. Ten chłopak był genialny, a co najlepsze istniał naprawdę. W życie każdego człowieka jakiego spotkał na swojej drodze, wprowadzał wiele dobrego. Jego podejście, nastawienie do życia sprawiło, że bardzo chciałabym się z nim zaprzyjaźnić.

2. Peter Houghton z "19 minut" Jodi Picoult
Peter był postacią negatywną, ale bardzo chciałabym się z nim zaprzyjaźnić i mu pomóc. Potrafiłam zrozumieć jego czyny. Może nie popierałam ich i nie mogłabym zaakceptować, ale chciałabym go poznać. Nie wyróżniał się osobowością, ale bardzo mu współczułam i pragnęłam zapobiec jego czynom. (Polecam tę książkę z całego serca, jak tylko jeszcze raz ją przeczytam to wstawię recenzję.)

3. Zgredek
Tak:D Bardzo chciałabym poznać tego skrzata i się z nim zaprzyjaźnić. Był bohaterski, oddany i przed wszystkim bardzo cenił sobie przyjaźń. Wymarzony przyjaciel:)

4. Katniss Everdeen z "Igrzysk śmierci"
Bardzo polubiłam główną bohaterkę tej książki. Była sprytna, uparta i nie pozbawiona sumienia. Na prawdę byłaby bardzo dobrą przyjaciółką i przy okazji nauczyłaby mnie strzelać z łuku oraz polować:)

5. Mały Książę
Czy można znaleźć lepszego przyjaciela? Najpiękniejsza książka o przyjaźni, oraz bohater, z którym bardzo fajnie byłoby się zaprzyjaźnić.

6.Tomek Sawyer
Fajnie byłoby przyjaźnić się z tym chłopcem:) Wesoły i sprytny wpadał na genialne pomysły i zazwyczaj wprowadzał je w życie. Na pewno z takim koleżką świetnie można by było spędzać czas.


7. Lizzie z książki "Papla" Meg Cabot
Bardzo polubiłam Lizzie i świetnie byłoby mieć taką przyjaciółkę. Kiedy czytałam sama się z nią utożsamiałam, więc z pewnością doskonale byśmy się dogadały.


8. Dzieci z Bullerbyn
Tak:D Chciałabym przyjaźnić się z wszystkim tymi dzieciakami. Mogłabym wtedy łowić raki albo przechodzić po drzewie do sąsiadów. Pieliłabym rzepę i bajecznie spędzała Gwiazdkę.9.Wagabunda
Bardzo lubię tę książkę, a za przyjaciółkę chciałabym mieć Wandę. Spodobało mi się jej nastawienie, to że bardzo chciała, żeby wszystkim było dobrze.  Była oddana i starała się z całych sił odwzajemnić uczucia, którymi inni ją obdarzyli.


10. Alice z książki "Zmierzch"
Alice byłaby świetną przyjaciółką, ponieważ posiada cechy, które przypadły mi do gustu. Choć jest wampirem to bardzo miły, sympatycznym i opiekuńczym. Bardzo chcę pomagać i sprawiać przyjemność bliski, ale wrogom pokazuje pazurki. Mogłyby wyprawić dla mnie przyjęcie albo przestraszyć nie przyjazne mi osoby.

7 komentarzy:

 1. Ciekawa sprawa. Pod 1 i 10 podpisuję się w 100%:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chris z Wszystko za życie był niesamowity! Widziałam ten film w kinie, potem była rozmowa z podróżnikiem i ten pan nazwał głównego bohatera nieodpowiedzialnym szczeniakiem, ja powiedziałabym raczej, że był marzycielem, a jego sposób na życie nie był wcale gorszy od innych. Uwielbiam też Zgredka i Wagabundę, tak jak Ty. Alice też chętnie bym poznała, ale za Małym Księciem nie przepadam (wiem, jestem w znacznej mniejszości :)). Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. No i zgadza nam się tylko Alice :) Zaskoczona jestem wyborem Zgredka, jakoś brałam tylko pod uwagę stricte ludzkich bohaterów, a Zgredek - wybór świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgredek jest prze uroczy. kiedyś w pokoju nawet miałam filmowy plakat z nim ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham Zgredka! <3 :)

  'Wszystko za życie' znam tylko z fenomenalnej wersji filmowej, ale i po książkę na pewno sięgnę, bo bardzo jestem jej ciekawa.

  A banda z Bullerbyn od dziecka mnie fascynowała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za wszystkie komentarze!:)

  kasandra_85 - to bardzo ciekawa sprawa, polecam zrobienie własnego rankingu:)

  giffin - też wiele razy spotkałam się z krytyką głównego bohatera, ale ci ludzie nie potrafią chyba dostrzec jego odwagi i pragnienie spełnienia marzeń

  Smaczna Książka - umieściłam go jakoś automatycznie, a dopiero potem pomyślałam, że to nie ludzki bohater, ale mam nadzieję, że może być

  Varia - tak:) to jeden z najsympatyczniejszych bohaterów tej książki

  Futbolowa - polecam "Wszystko za życie", wiele moich znajomych mówiło, że jedyną lekturą szkolną jaką przeczytali były "Dzieci z Bullerbyn" coś musi być w tej książce:)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gollum tylko z nim mógłbym się zaprzyjaźnić : D

  OdpowiedzUsuń