czwartek, 10 maja 2012

"Millennium.Dziewczyna, która igrała z ogniem" - Stieg Larsson / „Nie ma niewinnych. Chociaż można być w różnym stopniu odpowiedzialnym.”

Tytuł oryginału: Flickan som lekte med elden
Wydawnictwo: Czarna owca
Seria: Millenium tom 2
Ilość stron: 704
Tłumaczenie: Paulina Rosińska
Ocena: 9/10 Rewelacyjna

Oczywiście po pierwszej części nastąpiła druga. Zrobiłam sobie przerwę, bo czytanie tej serii pod rząd chyba nie jest dobrym pomysłem.

Tak jak w przypadku pierwszej recenzji nie będę się rozpisywała na ten temat. Mogę jedynie powiedzieć, że ta podobała mi się jeszcze bardziej! Od pierwszych stron wciągnęła mnie kompletnie. Te ponad 700 stron połknęłam bardzo szybko.

Tutaj podobało mi się przede wszystkim to, że nie było dłużącego się początku o sprawach polityczno-ekonomicznych. W tej części wskakujemy w akcje i mieszamy się z głównymi bohaterami. To co mnie również ucieszyło to fakt, że poznajemy bliżej Lisabeth. Jej dzieciństwo, życie staje się dla nas jaśniejsze. Zdolności tej dziewczyny są fascynujące! 

Podsumowując książka trzyma poziom, a nawet mogę powiedzieć, że jest lepsza. Już nie mogę się doczekać, aż sięgnę po trzecią (niestety już ostatnią) cześć. Przywiązałam się do bohaterów, a Szwecja jest mi zdecydowanie coraz bliższa. Chociaż klimat w pierwszej książce był zdecydowanie lepszy, to tutaj cała ta tajemnica trzyma w napięciu. Ja dosłownie nie mogłam się doczekać, jak to wszystko się skończy. Polecam fanom gatunku, choć pewnie większość, która sięgnęła po "Millennium" wpadła po uszy tak jak ja. Pozdrawiam:)

8 komentarzy:

 1. Uwielbiam skandynawskie kryminały:))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach książki tego autora :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją w domu :) Pierwsza część nie zachwyciła mnie, ale była dobra (trochę za długa). Oby druga utrzymała poziom ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham tą trylogię, przeczytałam ją już dwa razy i nie umiem odżałować, że czwarty tom nie zostanie wydany.

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam tą serię. jeszcze nigdy tak szybko nie przeczytałam tak opasłych tomiszczy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam tej książki i trochę szkoda... ale widziałam film i naprawdę mi się podobał...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta książka czeka sobie spokojnie na przeczytanie w moim rodzinnym domu. Nie zatargałabym jej do stolicy przy moim całym bagażu i ilości już zabranych książek.

  OdpowiedzUsuń
 8. Siem.
  Zainteresowałaś oraz zachęciłaś do przeczytania tej książki. Ponieważ już dawno miałam ją na oku tylko upewniłaś mnie w przekonaniu, że chce ją przeczytać. Zamówiłam ją właśnie przed chwilą na allegro xDD
  Zapraszam do siebie liczę że dodasz się do członków xDD (ja to mam już skojarzenia) i napiszesz komentarza
  http://book-z-wami.blogspot.com/
  Pozdrawiam
  Nemezis

  OdpowiedzUsuń