środa, 24 sierpnia 2011

Zapowiedzi

Witam:) Podpatrzyłam ostatnio na blogu k r e a t y w n e j fantastyczne cykle pod nazwą TOP 10 i postanowiłam wziąć w nich udział. Dziś przedstawię zapowiedzi książek, które bardzo chętnie przeczytam w przyszłości.


Zapowiedzi - cotygodniowy cykl, prezentujący najbardziej interesujące mnie, zbliżające się premiery książkowe. Ponieważ portale literackie i strony wydawnictw podają często różne daty, należy traktować je raczej umownie.

Jeżeli ktoś będzie miał ochotę przyłączyć się do zabawy - zachęcam! Opowiedzmy o nowościach, które chcemy przeczytać.
Pretty Little Liars. Kłamczuchy, Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 24/08/2011

Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później jej przyjaciółki: Emily, Aria, Spencer i Hanna, zaczynają otrzymywać niepokojąc SMS-y. Ktoś zna sekrety, które chciały pogrzebać wraz z pamięcią o Ali. Jak wiele dziewczyny są w stanie po święcić, by prawda nie wyszła na jaw?
Czyste sumienie, Charlaine Harris
Wydawnictwo: Znak
Premiera: 22/08/2011

Lily Bard znajduje w lesie ciało Deedry, którą męska część populacji miasteczka znała aż za dobrze. Sytuacja wydaje się oczywista: Deedra zginęła po kłótni z którymś z licznych kochanków. Ale Lily, która jak nikt inny znała zwyczaje swojej klientki, niepokoją szczegóły, na które policja nie zwróciła uwagi. Lily ma też inne sprawy na głowie: jej chłopak ciągle musi podróżować, a ona sama zaczyna się czuć niepokojąco dobrze w miasteczku i chciałaby tu zostać na dłużej. A to wróży same kłopoty.


Podróże. Pieśń czasu, Ian R. MacLeod
 
Wydawnictwo: MAG
Premiera: 26/08/2011 

PODRÓŻE
MacLeod pisze niewiarygodne opowiadania. Od otwierającej tom „Opowieści młynarza” po finałową „Drugą podróż króla” trafiamy do światów pełnych zapierającego dech piękna, straszliwego cierpienia i przyjemnej przeciętności. 

PIEŚŃ CZASU
Pod koniec dwudziestego pierwszego wieku, stara, mieszkająca w Kornwalii kobieta ratuje z oceanu nagiego młodzieńca i zabiera go do swego pięknego domu. Bohaterka jest światowej sławy skrzypaczką i - mimo nowoczesnych metod przedłużania życia - zbliża się do kresu swych dni. Niedoszły topielec z kolei cierpi na utratę pamięci, nie wie o sobie nic. Kobieta nadaje mu imię Adam. Zaczyna opowiadać mu swoje wspomnienia, on okazuje się wiernym słuchaczem.


Requiem dla wilka, Maria Nurowska

Wydawnictwo: W.A.B
Premiera: 21/09/2011
Młoda reżyserka Joanna przyjeżdża w Bieszczady, aby spotkać się ze swoim idolem, wybitnym filmowcem, który po czterdziestu latach wraca do Polski i buduje w Bieszczadach dom. Okazuje się, że w okolicy doszło niedawno do tragicznego wypadku - badaczka wilków Katarzyna, zbierająca materiały do pracy doktorskiej, zginęła od kuli kłusownika. Pamięć o Kasi jest we wsi ciągle żywa. Mieszkańcy odnajdują w Joannie podobieństwo do zmarłej doktorantki. Zaintrygowana tym Joanna zaczyna szukać informacji o dziewczynie, kontaktuje się z jej uczelnią, wynajmuje chatę, w której tamta mieszkała. Zaczyna żyć życiem Kasi, i choć nie zna zachowań wilków, postanawia odszukać je i sfotografować.

Człowiek, który wkradł się do Auschwitz, Denis Avey, Rob Broomby


Wydawnictwo: Insignis Media
Premiera: 30/09/2011
Denis Avey zaciągnął się do wojska w 1939 roku. Uczestniczył w walkach w Afryce Północnej w szeregach 7 Dywizji Pancernej. Gdy dostał się do niewoli, umieszczono go w jenieckim obozie pracy E715 w Monowicach. Tam dowiedział się o okrucieństwach, jakich dopuszczano się wobec więźniów sąsiedniego obozu koncentracyjnego.
By zostać świadkiem bestialstwa nazistów zrezygnował z ochrony, jaką dawał mu mundur brytyjskiego żołnierza. Przebrany w pasiak żydowskiego więźnia dwukrotnie wkradł się do Auschwitz III – miejsca, w którym wyniszczającą pracą dla niemieckiego koncernu IG Farben skazywano więźniów na powolną śmierć.

P.S.
Przepraszam, że tak notka jest taka nie dokładna i brak w niej profesjonalizmu równego k r e a t y w n e j, ale obiecuję, że następnym razem będzie lepiej i opanuję tego bloga.
W ramach bonusu postanowiłam wrzucić parę zdjęć z moich wyjazdów. Odkryłam ostatnio, że w tym roku byłam nad morzem, z Zakopanem i w Warszawie:) Takie trzy główne punkty naszej Polski.

Warszawa

PAŁAC KULTURY I NAUKI


ZAMEK KRÓLEWSKI, STARE MIASTO

ZŁOTE TARASY
Grzybowo nad Bałtykiem

ZACHÓD SŁOŃCA
PIASECZEK

PARALOTNIARZ  

Zakopane

TATRY
SKOCZNIA 
OGLĄDANIE TOUR DE POLOGNE
WIDOK Z GUBAŁÓWKI

5 komentarzy:

 1. Też miałam ochotę na "Czyste sumienie", ale teraz zainteresowała mnie jeszcze jedna książka - "CZŁOWIEK, KTÓRY WKRADŁ SIĘ DO AUSCHWITZ". Z pewnością przeczytam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 'Podróże. Pieśń czasu' - moją uwagę również zwróciła ta pozycja, zastanawiałam się, czy i o niej nie napisać. Z pewnością będę się przymierzać do zakupu :)

  O żadnym mi tu profesjonalizmie nie gadaj, bo Cię pacnę i będzie źle! ;]

  Pięknie zdjęcia! Zwłaszcza paralotniarz urzeka. Chociaż zazdroszczę też wypadu do Warszawy - byłam dwa razy i niewiele udało mi się zobaczyć, nad czym bardzo ubolewam.

  OdpowiedzUsuń
 3. griffin - ja też nie mogę się już doczekać:D

  Futbolowa - naprawdę uwielbiam Twój blog, bo jest pięknie wykonany. Paralotniarz tak się udał właśnie. W Warszawie też byłam dwa razy, ale troszkę pooglądałam:)

  Dziękuję za komentarze i pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kłamczuchy oglądałam wczoraj w empiku. gdyby nie pusty portfel, nie wypuściłabym ich z rąk :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Pieśń czasu" zdecydowanie to moja działka i będę na nią polować:))

  OdpowiedzUsuń